Krótka letnia sukienka

Bez wątpienia lato to idealna pora na to, żeby bardziej odsłonić swoje ciało.  Dlatego w  tym sezonie na pewno modne będą krótkie topy, szorty oraz oczywiście niedługie sukienki. Są one idealne na upały, poza tym umożliwiają opalanie się w każdej niemal sytuacji. Dobrze nadają się też na urlop, bo zajmują mało miejsca w walizce.

Najkorzystniej w krótkich sukienkach wyglądają szczupłe panie z długimi nogami. Dobrze też aby były odpowiednio opalone. Tak już jest, że aby atrakcyjnie się prezentować trzeba dobrać krój sukienki do swojej figury. Właśnie dlatego sukienki dla puszystych pań są nieco dłuższe i niezbyt obcisłe. Natomiast jeśli możesz sobie pozwolić na letnie mini do wyboru są różne możliwości. Obecnie zdecydowanie na topie są sukienki asymetryczne. Odsłaniają one jedno ramię, ale również ich wykończenie może być „nierówne”. Jeśli mowa o trendach letnich 2012 znów z pewnością warto postawić na sukienkę koronkową. Dostępne są zarówno wersja wieczorna, jak i dzienna. Pierwsza z nich oczywiście w ciemnych barwach, druga z kolei w bieli, beżu czy żółci.

Latem nosi się krótkie sukienki zarówno podczas wieczornych spotkań i prywatek, jak i na co dzień. Bardzo uniwersalne i wygodne są sukienki bawełniane. Skóra może w nich swobodnie oddychać, nie mną się za bardzo, są ciut elastyczne i dobrze się piorą. Natomiast są takie miejsca i sytuacje, gdzie zbyt krótka sukienka, nawet w lecie, nie będzie dobrze widziana. Chodzi tutaj o pracę, uczelnię czy szkołę oraz różnego rodzaju uroczystości rodzinne lub bardziej oficjalne. Wciąż pozostaje jednak wiele możliwości i okazji, gdzie bez problemu można założyć krótką sukienkę. Z pewnością jest to jeden z ulubionych fasonów młodzieżowych sukienek letnich. Dziewczęta raczej niechętnie zakładają długie suknie, które rzeczywiście mogą być nieadekwatne do ich wieku. Bardziej naturalna wydaje się tutaj pewna swoboda związana z korzystaniem ze słońca i wysokich temperatur. Zresztą jeśli chodzi o kobiety, to również można zauważyć, że zwykle wraz z wiekiem wydłuża się długość spódnic i sukienek. Chociaż długie, zwiewne i lekkie kreacje letnie mają swoje zwolenniczki w różnym wieku, co widać zwłaszcza na plażach.