Lniane i bawełniane sukienki na co dzień

Zdarza się, że latem upał jest naprawdę duży. Szukamy wtedy różnych sposobów żeby się ochłodzić. Ważne jest także to jakie nosimy ubrania. Panie najczęściej wybierają sukienki, szczególnie te z lnu oraz z bawełny. Oba te materiały przepuszczają powietrze i skóra może oddychać, a więc mniej się poci.

Len i bawełna to naturalne materiały. Dzięki temu są zdrowsze, a także przewiewne. Jest to niezwykle ważne podczas codziennych zakupów, sprzątania czy innych obowiązków. Nie przejmujemy się wtedy za bardzo krojem, kolorem i atrakcyjnością sukienki. Ma być po prostu wygodnie, komfortowo i możliwie jak najmniej gorąco. Len i bawełna nie nadają się może na uszycie eleganckich sukienek na wesele czy inną uroczystość, ale mają mnóstwo innych zalet. Zresztą można też kupić tego typu sukienki, które będą odpowiednie do pracy czy na spotkanie z przyjaciółką. Zarówno len jak i bawełna łatwo się piorą oraz szybko schną. Pierwszy z tych materiałów nadaje się trochę bardziej na sukienki wyjściowe, ale szybko się mnie i nie jest tak elastyczny jak bawełna.

Z bawełny często robi się także bluzeczki, spodenki, spódniczki i sukieneczki letnie dla dzieci. Wszystko właśnie dlatego, że jest to materiał przewiewny, miękki, miły i wytrzymały. Dobrze więc czują się  nim i mali, i duzi. Bawełniane sukienki są też bardzo odpowiednie na różnego rodzaju wyjazdy wakacyjne. Zajmują mało miejsca w walizce, nie mną się za bardzo, można w nich zarówno zwiedzać, jak i wybrać się na plażę.  Z kolei len, oprócz tego że pozwala skórze oddychać, jest naprawdę modny. Wielu projektantów i stylistów docenia jego naturalność oraz sposób w jaki się układa. Zwykle ma on też bardzo ekologiczne kolory, co zjednuje mu jeszcze większą przychylność wielu osób. Len ma też taką zaletę, że nie rozciąga się podczas noszenia, ani nie kurczy się w praniu. Jeśli więc kupimy raczej dopasowaną sukienkę możemy mieć pewność, że pozostanie taka cały czas. Oczywiście pod warunkiem, że nasza figura nie ulegnie zmianie… Tak czy inaczej na pewno warto postawić latem na sukienki z lnu i z bawełny.